LT

tel.: +37068448887 el.p.: info@avalue.lt

Lizingo apskaita

Lizingas, tai ilgalaikis kreditas, kai išnuomoto turto savininkas už suteiktą daiktinę paskolą gauna palūka¬nas. Lizingo objektas gali būti gamybinės paskirties kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas: pastatai, pramoniniai įrengi¬niai, automobiliai, sunkvežimiai, kompiuterių ir informacinė techni¬ka, organizacinė technika, parduotuvių įranga ir apipavidalinimas ir kita.

Lizingo apskaitą reglamentuoja 20 VAS ,,Nuoma, lizingas (finansinė nuoma) ir panauda“. Lizingo pagrindas yra ilgalaikė nuoma, kurią įmonei, lizingo gavėjai suteikia bankas, lizingo objektą gaminanti įmonė ar lizingo kompanija, vadinama lizingo davėju. Sudaręs su lizingo gavėju lizingo sutartį, lizingo davėjas perka įrengimą, mašinas, kitą nekilnojamąjį ar kilnojamąjį turtą ir išnuomoja lizingo gavėjui už tam tikrą mokėjimų sumą, kurią šis moka per visą sutarties laiką.

Lizingo apskaitoje registruojamas lizingas, jei sutartyje yra bent vienas iš šių kriterijų:

  • lizingo laikotarpio pabaigoje nuosavybės teisė į turtą pereina lizingo gavėjui;
  • lizingo laikotarpis trunka didesniąją turto ekonominio tarnavimo laiko dalį. Laikotarpis turėtų būti ne trumpesnis kaip 75% turto ekonominio tarnavimo laiko;
  • lizingo laikotarpio pradžioje įmokų vertė sudaro ne mažiau kaip 90% turto tikrosios vertės;
  • turtas yra specifinės paskirties, tad neatlikus didesnių pakeitimų jį naudoti gali tik lizingo gavėjas.

Profesionalūs Added Value specialistai kokybiškai ir atsakingai parengs lizingo, kredito apskaitos sutartis – sutaupysite laiko sąnaudų ir išvengsite klaidų. Su Added Value pagalba, kur kas paprasčiau!

AddedValue

AddedValue - tai licencijuota tarptautinės grandinės audito ir verslo apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. AddedValue klientai yra tikri, jog ir rytoj jų įmonės finansai bus tvarkomi pridėtinę vertę kuriančiomis aukštosiomis apskaitos technologijomis. Mažiau darbo, daugiau kontrolės. Visoje Europoje.

Rinkdamiesi apskaitą ir auditą su AddedValue, renkatės pažangą, kuri išlaisvina.

Susisiekite
konsultacijai

tel. +37068448887

info@avalue.lt