LT

tel.: +37068448887 el.p.: info@avalue.lt

Prekių apskaita

Prekės yra turtas, pirktas perparduoti, ir įmonės pagaminta produkcija, skirta parduoti. Prekių apskaita – buhalterinės apskaitos dalis, susijusi su prekėmis, kuri susideda iš ūkinių operacijų fiksavimo pirminiuose dokumentuose, apskaitos registruose ir buhalterinėse sąskaitose.

Prekės sudaro didžiąją prekybinių įmonių apyvartinio turto dalį. Įvertinant prekes neišvengiama ir klaidų, kurios turi didelį ir ilgalaikį poveikį – netiksliai užregistruojamos pajamos, netiksliai apskaičiuojami ir sumokami mokesčiai. Taip pat keliama didelė grėsmė ir kitų susijusių apskaitos duomenų teisingumui.

Prekybinės veiklos vystymasis buvo vienas svarbiausių veiksnių, kuris vertė ieškoti vis racionalesnių bei pažangesnių apskaitos būdų. Tačiau šiuo metu įmonės dažnai nepasinaudoja galimybe laisvai pasirinkti prekių apskaitos bei įvertinimo metodus. Neišanalizuoja šių metodų privalumų bei trūkumų, o nueina pačiu lengviausiu keliu – taiko, ką rekomenduoja norminiai aktai arba vadovaujasi įmonėje nusistovėjusia praktika. Keičiantis ekonominei situacijai, dėl vienokių ar kitokių veiksnių gali kisti ir įmonių veiklos ypatumai, todėl privaloma periodiškai patikrinti, įvertinti naujus apskaitos metodus bei pasirinkti geriausiai atitinkantį įmonės veiklos specifiką metodą.

Prekių apskaitai keliami teisingumo ir objektyvumo reikalavimai siejasi su tikslumu ir patikimumu. Apskaitos duomenys turi tenkinti visus reikalavimus, kad garantuotų patikimą informaciją visuose valdymo lygiuose. Apskaitos duomenų netikslumas, neobjektyvumas lemia neteisingus sprendimus, neretai susijusius su realia situacija.

Teisinga ir tiksli prekių apskaita bei jos pagrindu parengta finansinė atskaitomybė padeda informacijos vartotojams priimti efektyvius ekonominius sprendimus, tad jei neturite kam patikėti vesti prekių apskaitos ar pačiam trūksta kvalifikacijos, tai atlikti – Added Value padės sutvarkyti Jūsų prekių apskaitos programą. Leiskime Jūsų verslui kvėpuoti!

AddedValue

AddedValue - tai licencijuota tarptautinės grandinės audito ir verslo apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. AddedValue klientai yra tikri, jog ir rytoj jų įmonės finansai bus tvarkomi pridėtinę vertę kuriančiomis aukštosiomis apskaitos technologijomis. Mažiau darbo, daugiau kontrolės. Visoje Europoje.

Rinkdamiesi apskaitą ir auditą su AddedValue, renkatės pažangą, kuri išlaisvina.

Susisiekite
konsultacijai

tel. +37068448887

info@avalue.lt