LT

tel.: +37068448887 el.p.: info@avalue.lt

Mokesčiai

Mokesčiai – tai valstybės nustatyta pinigų suma, kurią privaloma mokėti nuo savo veiklos rezultatų arba atliktų, norimų atlikti veiksmų. Mokesčius moka kiekvienas, vykdantis ekonominę veiklą nustatytu laiku ir nustatyta tvarka. Pagrindiniai mokesčiai mokami už darbo santykius ir už vykdomą veiklą.

Mokesčių mokėtojas privalo mokesčius apskaičiuoti, deklaruoti, sumokėti. Kai kuriais atvejais mokestį apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti privalo ne mokesčio mokėtojas, o kitas asmuo, pavyzdžiui, už darbuotoją gyventojų pajamų mokestį privalo sumokėti darbdavys.

Pagrindinai mokesčiai, kuriuos privalo mokėti kiekviena įmonė:
Pelno mokesčio mokėjimas priklauso nuo to, kiek įmonėje dirba žmonių ir kokios per metus susidaro mokestinės pajamos, jis gali būti 15 arba 5 %. Tuo atveju, jei įsteigta viena įmonė, taip pat kai įmonėje darbuotojų yra daugiau nei 10, o mokestinio laikotarpio pajamos yra 300 000 eurų ar didesnės, įmonei reikia mokėti 15 % pelno mokestį, priešingu atveju įmonė moka 5 procentų pelno mokestį. Kada mokamas pelno mokestis nustato valstybė. Jei pajamos viršija 300 000 eurų, tuomet mokama avansu, kas ketvirtį.

Pridėtinės vertės mokestį moka tik PVM mokėtojai. Šiuo metu Lietuvoje nustatytas PVM dydis yra 21 %. PVM mokestį galima mokėti kas mėnesį arba kas pusmetį.

Nekilnojamojo turto mokestis kiekvienoje savivaldybėje yra skirtingas, dažniausiai įeina į 0,3 – 1 % intervalą. Paprastai mokamas kas metus arba kas ketvirtį. Apie apskaičiuotą deklaruojamo mokesčio sumą mokesčių mokėtojas Valstybinę mokesčių inspekciją informuoja pateikdamas mokesčio deklaraciją.

Savo veiklą grįsdama nuolatinės pažangos principu, Added Value teikia mokesčių planavimo ir specializuotų teisinių konsultacijų paslaugas. Individualių verslo iššūkių sprendimas – Added Value kuriamos pridėtinės vertės dalis. Pritaikomi pažangūs teisiniai įrankiai, kontroliuojami įmonės mokestiniai įsipareigojimai, kad įmonės finansai būtų valdomi saugiau ir patogiau.

AddedValue

AddedValue - tai licencijuota tarptautinės grandinės audito ir verslo apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. AddedValue klientai yra tikri, jog ir rytoj jų įmonės finansai bus tvarkomi pridėtinę vertę kuriančiomis aukštosiomis apskaitos technologijomis. Mažiau darbo, daugiau kontrolės. Visoje Europoje.

Rinkdamiesi apskaitą ir auditą su AddedValue, renkatės pažangą, kuri išlaisvina.

Susisiekite
konsultacijai

tel. +37068448887

info@avalue.lt