LT

tel.: +37068448887 el.p.: info@avalue.lt

PVM

PVM arba pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai yra Lietuvos ir užsienio fiziniai ir juridiniai asmenys, juridinio asmens statuso neturintys Investiciniai fondai ir fiziniai asmenys. Kaip ir kiti netiesioginiai mokesčiai, taip ir PVM, įskaičiuojamas į prekės ar paslaugos kainą, todėl pirkdami prekes ar paslaugas, mokestį tiekėjui sumoka pirkėjai, o įmonė tėra tarpininkė tarp pirkėjo ir biudžeto, kadangi pirkėjo gautą PVM ji sumoka į valstybės biudžetą. Tad PVM galiausiai sumoka ne prekių gamintojai ir paslaugų tiekėjai, o tie, kurie nuperka prekę ar paslaugą – galutinis vartotojas. PVM, tai vienas iš svarbiausių mokesčių, kuris sudaro apie pusę viso Lietuvos biudžeto įplaukų.

PVM mokestis mokamas kiekvieną mėnesį atitinkamai nuo parduotų prekių ar paslaugų kainos. Parduodant prekes ar paslaugas, priskaičiuotas PVM laikomas įmonės banko sąskaitoje iki jo sumokėjimo į biudžetą. Jeigu kompanija yra PVM mokėtoja, tuomet gali taikyti PVM atskaitą – sumažinti mokamą į biudžetą PVM sumą. Pirkdama prekes bei paslaugas, įmonė taip pat sumoka PVM. Valstybei mokamas tik skirtumas tarp gauto ir sumokėto PVM mokesčio.

PVM apskaita įmonėje – tai pirkimo (importo) PVM dalies atskaitymas, kai pagal šio Įstatymo nuostatas apskaičiuota atskaitoma pirkimo (importo) PVM dalimi sumažinama mokėtina į biudžetą ar padidinama grąžintina iš biudžeto PVM suma. PVM mokėtojų ir kitų asmenų teises ir prievoles, susijusias su PVM atskaita, nustato LR PVM įstatymas.

Nepaisant to, kad įmonės sumoka daug PVM, gali būti ir priešingai – gali atsirasti PVM grąžinamas. Kitaip tariant, kai įmonės pirkimai viršija įmonės pardavimus, kaip atsiranda permoka, VMI tampa skolinga įmonei. Dažniausiai taip atsitinka dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, įmonė įsigyja didelės vertės turtą ar įmonė prekes, paslaugas parduoda ne Lietuvoje įsikūrusiems klientams. Šiuo atveju įmonė beveik visada turi PVM permoką, nes prekes ar paslaugas perka Lietuvoje su PVM, o parduoda užsienyje be PVM arba su 0 proc. tarifu.
PVM grąžinamas ir įmonėms, teikiančioms statybos paslaugas. Jei įmonė užsiima statyba ir paslaugą parduoda ne galutiniam pirkėjui, tuomet statybos paslauga parduodama su atvirkštiniu PVM, o prekės statybai ir įvairios kitos paslaugos perkamos su PVM, todėl susidaro PVM permokos. Tokia įstatymo pataisa atsirado tik nuo 2015 m. liepos mėnesio. Ir daugelyje statybos įmonių susidarė didelės PVM grąžinamos sumos.

Added Value specialistai gali pasirūpinti PVM apskaita įmonėje, deklaracijų pildymu ir kitais aktualiais klausimais. Sutaupykite laiko, išvenkite klaidų. Mes už pažangą ir kokybišką bendradarbiavimą versle!

AddedValue

AddedValue - tai licencijuota tarptautinės grandinės audito ir verslo apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. AddedValue klientai yra tikri, jog ir rytoj jų įmonės finansai bus tvarkomi pridėtinę vertę kuriančiomis aukštosiomis apskaitos technologijomis. Mažiau darbo, daugiau kontrolės. Visoje Europoje.

Rinkdamiesi apskaitą ir auditą su AddedValue, renkatės pažangą, kuri išlaisvina.

Susisiekite
konsultacijai

tel. +37068448887

info@avalue.lt