LT

tel.: +37068448887 el.p.: info@avalue.lt

UAB steigimas

Uždaroji akcinė bendrovė arba UAB – tai ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo – įmonės savininkas ar savininkai neatsako už įmonės įsipareigojimus savo turtu. UAB yra vis dar populiariausia verslo forma Lietuvoje ne tik dėl įmonės ribotos finansinės atsakomybės savininkams nesėkmės atveju, nes už įmonės prievoles atsakoma tik bendrovės turtu, bet ir dėl aiškių savininkų teisių, kapitalo pritraukimo būdų įvairovės.

UAB steigėjais ir savininkais gali būti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys – iki 250 akcininkų, tad tai tikrai patogu norint pritraukti į įmonę stambesnį investuotoją, kuris dažniausiai būna kitas juridinis asmuo. Bet jei planuojama maža įmonės apyvarta, dirbs mažai darbuotojų – ši verslo forma nėra pati palankiausia. Svarbu paminėti, jog steigiant UAB, privaloma įnešti ne mažiau kaip 2500 eurų įstatiniam kapitalui, o jei tokia pinigų suma verslininkui yra santykinai didelė, geriau pagalvoti apie kitą verslo formą.

UAB steigimą galima atlikti dviem būdais – internetu arba per notarą. UAB steigimas internetu yra greičiausias ir pigiausias įmonės steigimo būdas. Pradžioje reikės sugalvoti pavadinimą ir pateikti naujos įmonės duomenis: vadovą, kontaktinius duomenis, akcininkus ir kita. Juridinio asmens pavadinimas turi būti sudarytas laikantis lietuvių kalbos taisyklių, taip pat registruojami pavadinimai ir užsienio kalba. Juridinio asmens pavadinimas registruojamas, jei jis nesutampa su kito juridinio asmens pavadinimu ar prekiniu ženklu.

UAB steigėjai turi suformuoti įstatinį kapitalą. Sprendžiant, kokį įstatinio kapitalo dydį pasirinkti, svarbu suvokti, jog šios lėšos tampa UAB nuosavybe. Įstatinio kapitalo dydis svarbus ir UAB kreditoriams, kadangi parodo lėšų sumą, kurios akcininkai negali kada panorėję atsiimti. Tai galima padaryti tik mažinant UAB įstatinį kapitalą, tačiau šio proceso metu taip pat ginami kreditorių interesai. Kai bendrovei reikalingos lėšos, akcininkai gali arba skolinti bendrovei, arba didinti bendrovės įstatinį kapitalą.

UAB steigimas naudingas, kai norima bendrauti su užsienio tiekėjais ar klientų ieškoti užsienio šalyse, todėl, kad ši Juridinė forma užsienio kompanijoms yra gerai žinoma. Taip pat įkūrus UAB sulauksite mažiau viešumo, pavyzdžiui, akcinės bendrovės yra labiau atviros visuomenei, turi nuolat viešinti savo finansines ataskaitas, daugiau komunikuoti su viešąja sklaida bei UAB steigimas reikalauja atlikti kur kas mažiau dokumentacinių procedūrų.

Prieš pateikiant prašymą įregistruoti įmonę registrų centre, notaras turi patvirtinti duomenis. Notarui patvirtinus įmonės steigimo dokumentus, juos turite pateikti registrų centrui. Įmonės registravimas galimas internetu.

Added Value, audito ir verslo apskaitos komanda, pasirūpins visomis Jūsų UAB įmonės steigimo procedūromis. Pasinaudokite atsakingų profesionalų paslaugomis ir džiaukitės sėkmingu verslu ateityje!

AddedValue

AddedValue - tai licencijuota tarptautinės grandinės audito ir verslo apskaitos kompanija, savo veiklą grindžianti nuolatinės pažangos principu. AddedValue klientai yra tikri, jog ir rytoj jų įmonės finansai bus tvarkomi pridėtinę vertę kuriančiomis aukštosiomis apskaitos technologijomis. Mažiau darbo, daugiau kontrolės. Visoje Europoje.

Rinkdamiesi apskaitą ir auditą su AddedValue, renkatės pažangą, kuri išlaisvina.

Susisiekite
konsultacijai

tel. +37068448887

info@avalue.lt